Увага! Цей переклад дуже застарів, дивіться, будь ласка, оригінал.

Як з нами зв'язатися

Debian — це велика організація і тому є багато способів зв'язатися з нею. Ця сторінка описує ті способи зв'язку, які найчастіше потрібні, але ні в якому разі не всі. Про інші способи ви можете дізнатись з інших web-сторінок.

Зазвичай розробники Debian використовують англійську мову для спілкування. Тому ми просимо, щоб початкові питання до розробників задавалися англійською мовою. Якщо це неможливо, використовуйте список розсилки для користувачів вашою мовою.

Загальна інформація

Більша частина інформації про Debian зібрана на на нашому сайті, https://www.debian.org/, тому, перед тим як зв'язуватися з нами, перегляньте його та пошукайте потрібну вам інформацію.

Наш FAQ відповість на більшість ваших питань.

Питання, що стосуються проекту Debian в цілому, можете надсилати до списку розсилки debian-project за адресою debian-project@lists.debian.org. Не надсилайте, будь ласка, питання про використання Linux у цей список. Докладніше про це буде написано далі.

Встановлення та використання Debian

Якщо ви не знайшли вирішення своєї проблеми у документації та на нашому сайті, то можете звернутися до дуже активного списку розсилки для користувачів, де користувачі та розробники Debian зможуть дати відповіді на ваші запитання, списку debian-user. Всі питання про

потрібно відправляти саме туди. Просто підпишіться на debian-user та надсилайте ваші питання за адресою debian-user@lists.debian.org.

Також існують списки розсилки для користувачів, що розмовляють іншими мовами. Дивіться інформацію про підписку на міжнародні списки розсилки.

Більше того, ви можете переглядати наші списки розсилки як групи новин, використовуючи web-інтерфейс, такий, як Google.

Якщо ви вважаєте, що знайшли помилку в нашій системі встановлення, надішліть повідомлення про це до debian-boot@lists.debian.org або напишіть звіт про помилку в псевдо-пакунку debian-installer.

Преса

Тим, кому потрібна інформація для статті або для нашої сторінки новин, слід зв'язатися з нашим відділом по зв'язку із пресою.

Події / Конференції

Запрошення на конференції та виставки або інші види заходів слід направляти до відділу участі у заходах. Запити про представницьку продукцію та запрошення на заходи в Європі слід відправляти в європейський список розсилки присвячений участі у заходах.

Як допомогти Debian

Якщо ви бажаєте зв'язатися з Debian, щоб запропонувати допомогу, прочитайте спочатку інформацію про можливі шляхи зробити це.

Якщо ви збираєтесь підтримувати дзеркало Debian, зверніть увагу на сторінки про створення дзеркал Debian. Інформацію про нові дзеркала слід відправляти користуючись цією формою. Про проблеми із існуючими дзеркалами повідомляйте за адресою mirrors@debian.org.

Якщо ви збираєтесь продавати диски із Debian, дивіться інформацію для продавців CD. Щоб попасти до списку продавців, використовуйте цю форму.

Повідомлення про проблеми в пакунках Debian

Якщо ви бажаєте повідомити про помилку у пакунку Debian, ви можете скористатися нашою системою відслідковування помилок. Прочитайте, будь ласка, інструкції про повідомлення про помилки.

Якщо ви хочете просто зв'язатися з супроводжуючим пакунка Debian, то ви можете використати для цього спеціальні поштові псевдоніми, які створені для кожного пакунка. Будь-які повідомлення, що надіслані за адресою <назва пакунка>@packages.debian.org, будуть переслані супроводжуючому, відповідальному за даний пакунок.

Якщо ви хочете повідомити розробників про проблему з безпекою Debian, надішліть повідомлення за адресою security@debian.org.

Розробка Debian

Якщо у вас є питання, що більше пов'язане із розробкою, то в Debian для вас існують декілька списків розсилки для розробників, які ви можете використати для зв'язку із ними.

Головний список розсилки для розробників зветься debian-devel. Ви можете підписатися на нього та надсилати повідомлення за адресою debian-devel@lists.debian.org.

Проблеми з інфраструктурою Debian

Щоб повідомити про проблему з інфраструктурою Debian ви зазвичай можете відправити повідомлення про помилку у відповідному псевдо-пакунку.

Також ви можете використовувати електронну пошту, щоб зв'язатися з відповідними людьми.

Редактори web-сторінок
пакунок: www.debian.org
debian-www@lists.debian.org
Перекладачі web-сторінок
Eugeniy Meshcheryakov (Євгеній Мещеряков) <eugen@debian.org>
Адміністратори списків розсилки та супроводжуючі архівів
пакунок: lists.debian.org
listmaster@lists.debian.org
Адміністратори системи відслідковування помилок
пакунок: bugs.debian.org
owner@bugs.debian.org

Також ми маємо повний список різних задач та електронних адрес для зв'язку з різними частинами організації.